Циљ овог конкурса за најбољи дечји цртеж је био да се деца мотивишу на стваралаштво и подстакне у њима лепе мисли o миру и заједништву, те је зато написала песму „Срце јединства“ која је била тема за дечје илустрације.
СРЦЕ ЈЕДИНСТВА
Сви људи и деца света
јединствена сад су чета.
Једна нам је жеља, свима –
да баш свако здравља има.
Помоли се Богу с неба,
да све буде како треба.
Воли све што живи, дише,
сваким даном више, више!
Што се љубав брже шири,
пре ће вирус да се смири.
Свет јединства срцем кроји
и ничега се не боји!
На конкурсу је учествовало 61 дете са 63 цртежа из укупно девет градова Србије: Куле, Параћина, Прокупља, Врања, Лесковца, Власоотинца, Приштине, Новог Пазара и Ниша.
Идеја је била да се доделе награде за три најбоља цртежа и једну специјалну награду за дете чији рад има највише лајкова на Фејсбук страници „Израда лутака по наруџбини – Луткољубица Анита“, где је конкурс и расписан.
Ипак, због великог броја квалитетних радова, одлучено је да број награда уместо четири буде осам, тако да прво и друго место деле по два учесника, а треће место троје.
Међу награђеним радовима, један се истакао као најдирљивији и са најснажнијом поруком.
Дванаестогодишња девојчица, Милица Вуликић из Ниша, дирнула је срца многих својим уметничким делом. За свој таленат и труд добила је као награду лутку на штапу – Ведрану, да јој ведри дане током ванредног стања.
Прво место је припало и осмогодишњој Лани Трајковић из Ниша која је на свом цртежу најлепше приказала љубав, веру и наду – свето тројство.
Она је као заслужену награду добила гињол лутка – жапца Креку.
Две осмогодишњакиње из Ниша освојиле су друго место: Ирина Митровић и Катарина Крстић. Њима су додељене збирке поезије чији је аутор Анита Пешић.
Седмогодишњи Петар Крстоношић из Куле освојио је треће место, а са њим и једанаестогодишња Анђела Јовановић из Прокупља, као и осмогодишњи Михајло Михајловић из Ниша.
Они су награђени књигама за децу Аните Пешић и Милоша Милошевића Шике, писца из Трстеника.
Даница Станковић је добила гињол лутку једнорога, као награду за цртеж са највише лајкова на Фејсбуку.